Kingitused koikidele

meie teame mida kinkida

Kinkekaardid

Kingituse valik isegi lähedase inimese jaoks pole lihtne ülesanne. Miski ei garanteeri, et teie kingitus hakkab meeldima inimesele, kes selle sai.

Seega on olemas alternatiiv – kinkida raha. Kuid kui see on lihtsalt raha, siis võib tekkida tunne, et kinkija ei viitsinud piisavalt mõelda ja kingi valimiseks aega raisata. Õnneks on olemas kompromisslahendus – kinkekaart.

Räägitakse, et esimesed kinkikaardid tekkisid kosmeetika- ja aluspesukauplustes, kuna just nendes valdkondades tehakse tihti valesid valikuid. Kuigi praegu pakkuvad kinkikaarte peaaegu kõik suured tegijad oma äri valdkonnas: reisifirmad, ilusaloonid, kodutehnikakauplused, restoranid, mänguasjade kauplused ja paljud teised, kes tahavad aidata teil teha õiget kingivalikut. Suured kaubanduskeskused pakkuvad ka oma kinkekaarte, mis on eriti mugav, kuna neid saab kasutada erinevates kauplustes.

Aga kinkekaart pole ainuke universaalne lahendus. Näteks Kreekas on välja mõeldud teistsugune lahendus – kaupa ostes küsitakse alati, kas see on mõeldud kingituseks ning sel juhul pannakse esemega kaasa vahetuskaart. See tähendab, et juhul kui kingi saajale see ei meeldi või on vale suurus-värv, saab ta kauplusse minna ja asja ümber vahetada. Eriti mugav on see suurte kaubamajade puhul, sest nii võib kingitud epilaatori asemele endale näiteks kleidi osta ja kui raha puudu peaks tulema, siis lihtsalt vahe kinni maksta. Eesti kauplustes pole see veel eriti levinud aga mõnede kaupluste jaoks onsee juba praegu aktuaalne, tuleb ainult küsida.